Biblijna Koncepcja „Związywania” i „Rozwiązywania”


Biblijna Koncepcja „Związywania” i „Rozwiązywania”

Koncepcja „związywania” i „rozwiązywania” przedstawiona jest w Biblii, w Ewangelii Mateusza 16.19

I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.”

W tym wersecie Jezus zwraca się bezpośrednio do apostoła Piotra, a pośrednio także do pozostałych. Słowa Jezusa niosą przesłanie, że Piotr będzie miał prawo wejść do królestwa, że będzie posiadał władzę którą symbolicznie reprezentują klucze, a zwiastowanie Ewangelii, będzie sposobem otwarcia drzwi tego Królestwa dla wszystkich wierzących i zamknięcie ich dla niewierzących.

Dzieje Apostolskie dokładnie to opisują. Podczas kazania w Dzień Zielonych Świąt, Piotr otworzył drzwi Królestwa po raz pierwszy. Wyrażenie „związania” i „rozwiązania”, było dość powszechne w nomenklaturze prawnej Żydów, wskazując, że coś jest zakazane lub dozwolone.

Piotr i inni uczniowie Jezusa mieli kontynuować misję Chrystusa poprzez dzielenie się Ewangelią i świadczenie o Bożej woli względem ludzi, będąc wyposażonymi do tej posługi i mając tą samą władzę jaką On posiadał. Pojawia się również ciekawe odniesienie do „związywania” i „rozwiązywania” w kwestii dyscypliny kościoła. Apostołowie, nie uzurpują sobie władzy Chrystusa względem innych wierzących, czy ich wiecznego przeznaczenia, lecz pogłębiają autorytet i dyscyplinę, a jeśli to konieczne, wyłączają nieposłusznych członków kościoła.

Chrystus w niebie zatwierdza to, co zostało uczynione na ziemi w jego imieniu- zgodnie z jego Słowem. Zarówno w Ewangelii Mateusza 16.19, oraz 18.18, składnia tekstu w Grece, nie pozostawia wątpliwości, że to co zostało „związane” na ziemi, jest „związane” w niebie. To, co zostanie „rozwiązane” na ziemi, będzie ”rozwiązane” w niebie.

1pu.i.wp


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s