ANIOŁOWIE – BOŻY ŻNIWIARZE


ANIOŁOWIE – BOŻY ŻNIWIARZE

Swoją przypowieść o siewcy i ziarnie Chrystus wyjaśniał swoim uczniom tak: I przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście.

On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastami zaś synowie złego.

 Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł, żniwem jest koniec świata, a żeńcami są Aniołowie (Mat 13,36-39).

 Po tym Jezus wypowiedział także słowa o ostatecznym losie dobrego i złego nasienia: Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata.

 Syn Człowieczy pośle Aniołów swoich; ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów (Mat 13,40-42).

Zresztą i przed końcem świata wielu z nas już otrzymało już wyrok, o czym można wywnioskować z przypowieści o bogaczu i Łazarzu: Umarł żebrak i Aniołowie zanieśli go na łono Abrahama.

Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu” (Łuk 16,22-24).

I tak, zapamiętaj człowieku, że swój wieczny los na tym świecie określasz sam sobie. Od ciebie zależy, czy będziesz żniwem anioła czy demona.

Dobrze jest wierzyć w Bożą miłość, jednak pokładać nadzieję w niej, nieustannie grzesząc i się nie kajać, to po prostu bluźnierstwo.

Oto co sam Zbawiciel mówi o konieczności pokajania: Tak, powiadam wam, radość powstaje u Aniołów Bożych i z jednego grzesznika, który się nawraca (Łuk 15,10).

Ciężko jest umierającym bez pokajania. Oto ostrzeżenie chrześcijan dotyczące pokajania, wypowiedziane przez Ap. Piotra: Jeżeli bowiem Bóg Aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał (ich) do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych.

Także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę, dając przykład kary tym, którzy będą żyli bezbożnie… to wie Pan, jak pobożnych wyrwać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachować na ukaranie w dzień sądu (2 P 2,4-6.9).

Będzie Pan mniej miłosierny wobec tych, którzy tylko z nazwy są chrześcijanami, a z uczynków i słów są sługami diabła.

Czasami także oni, jak Judasz, okazują (zewnętrznie) znaki pokajania, ale z reguły zdarza się to zbyt późno.

Albowiem przyjdzie Syn Człowieczy w chwale Ojca Swego razem z Aniołami swoimi i wtedy odda każdemu według jego postępowania (Mat 16,27).

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s