DLA TYCH CO KOCHAJĄ ANIOŁY


DLA TYCH CO KOCHAJĄ ANIOŁY

 

Anioły – zwłaszcza nasi Aniołowie Stróżowie są zawsze z nami. Cenimy ich pomoc i jesteśmy z nimi, w stałym kontakcie.

Anioł Stróż jest uosobieniem Opatrzności Boskiej w stosunku do każdego z nas osobna. Od pierwszej chwili naszego życia na ziemi do niego należy przewidywanie i usuwanie rozlicznych niebezpieczeństw, które zewsząd nam zagrażają, a które mogłyby nam przeszkodzić w osiągnięciu celu, dla którego zostaliśmy stworzeni.

Zanoszą nasze modły do Boga i wstawiając się za nami, przyczyniają się do naszego zbawienia. Pierwszą posługą Anioła Stróża jest usuwanie wszystkiego, co może zaszkodzić zdrowiu i zagrozić życiu powierzonego mu człowieka. Następną, wyższą posługą jest uświadamianie duszy szatańskich pułapek.

Kolejnym zadaniem jest oświecanie, pouczanie i zachęcanie do godnego życia. Gdy jednak mimo tej opieki człowiek upadnie, Anioł Stróż, nie opuszcza go. Święty  Tomasz, poświecił jej jeden z artykułów „Summy teologicznej”

(I, q.113, a 5.).

Konkluzja Tomasza była taka, że człowiek otrzymuje Anioła Stróża, przy urodzeniu, niemniej jednak od momentu chrztu zaczyna on odgrywać nową rolę.

Według Tomasza ,działanie Anioła Stróża do momentu chrztu, przypomina raczej misję, jaką pełnili Aniołowie opiekujący się narodami.

Anioł Stróż człowieka nieochrzczonego  jest w pewnym sensie bezradny, dlatego Aniołowie Stróżowie, czekają na pomoc od Boga, jaką jest łaska uświęcająca udzielana przy chrzcie.

Aniołowie być może nie rozumieją do końca miłości Boga do człowieka, ale służą wiernie człowiekowi, gdyż zostali do tego powołani przez Boga i patrzą na człowieka (lub raczej starają się patrzeć) przez pryzmat tej właśnie Bożej Miłości.

Jeśli zerwiemy więź z Bogiem, nasz Anioł Stróż będzie błagał Boga, o łaskę nawrócenia, bowiem Anioł Stróż niczego tak nie pragnie, jak nawrócenia grzesznika (por. Łuk. 15,7).

Wprawdzie Anioł Stróż z polecenia Bożego zawsze jest gotów nieść nam wszelkiego rodzaju pomoc, ale uważa się, że częste zwracanie się do Anioła i częsta prośba o jego modlitwę, niejako podwaja jego czujność i dobroć dla nas.

Stąd popularna modlitwa: „Aniele Boży Stróżu mój…” (choć w sensie ścisłym nie jest to modlitwa, bo modlimy się wyłącznie do Boga, ale tak już jest z tą terminologią, że często wprowadza w błąd).

Musimy pamiętać o tym, że centrum świata anielskiego, stanowi Jezus Chrystus. Aniołowie należą do Niego:

 „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy Aniołowie z Nim…” (Mat 25, 31). Należą do Niego, ponieważ zostali stworzeni przez Niego i dla Niego:

 „Bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone”

(Kol 1, 16).

 W jeszcze większym stopniu należą do Niego, ponieważ uczynił ich posłańcami swojego zamysłu zbawienia:

„Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posyłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?”

(Hebr. 1, 14).

 A na portalu Facebook  jest grupa osób kochających Anioły.

https://www.facebook.com/groups/aniol/

Reklamy

One thought on “DLA TYCH CO KOCHAJĄ ANIOŁY

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s